
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD269 Blue
Blue Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD269A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 51□20-141 |
| weight: | 28g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 51 mm |
| Lens Height: | 46 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 140 mm |
| Temple Length: | 141 mm |




| SKU: | RD269A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 51□20-141 |
| weight: | 28g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 51 mm |
| Lens Height: | 46 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 140 mm |
| Temple Length: | 141 mm |



