
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD268 Red
Red Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD268A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Oval |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□20-144 |
| weight: | 16g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 34 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 130 mm |
| Temple Length: | 144 mm |




| SKU: | RD268A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Oval |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□20-144 |
| weight: | 16g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 34 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 130 mm |
| Temple Length: | 144 mm |



