
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD266 Black
Black Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD266A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□20-149 |
| weight: | 22g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 39 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 136 mm |
| Temple Length: | 149 mm |




| SKU: | RD266A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□20-149 |
| weight: | 22g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 39 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 136 mm |
| Temple Length: | 149 mm |



