
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD233 green
Green Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD233A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Oval |
| Material: | Plastic |
| Size: | 53□20-140 |
| weight: | 17g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Height: | 31 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 136 mm |
| Temple Length: | 140 mm |




| SKU: | RD233A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Oval |
| Material: | Plastic |
| Size: | 53□20-140 |
| weight: | 17g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Height: | 31 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 136 mm |
| Temple Length: | 140 mm |



