
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD229 black
Black Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD229A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 45□20-135 |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 45mm |
| Lens Width: | 45 mm |
| Lens Height: | 46 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 135 mm |




| SKU: | RD229A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 45□20-135 |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 45mm |
| Lens Width: | 45 mm |
| Lens Height: | 46 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 135 mm |



