
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD226 blue
Blue Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD226A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□17-140 |
| weight: | 24g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 44 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 140 mm |




| SKU: | RD226A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□17-140 |
| weight: | 24g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 44 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 140 mm |



