
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD218 green
Green Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD218A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Horn |
| Material: | Plastic |
| Size: | 55□17-140 |
| weight: | 22g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 39 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 140 mm |




| SKU: | RD218A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Horn |
| Material: | Plastic |
| Size: | 55□17-140 |
| weight: | 22g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 39 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 140 mm |



