
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD217 Blue
Blue Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD217A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Horn |
| Material: | Plastic |
| Size: | 49□18-142 |
| weight: | 24g |
| lensDiagonalSize: | 50mm |
| Lens Width: | 49 mm |
| Lens Height: | 45 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 136 mm |
| Temple Length: | 142 mm |




| SKU: | RD217A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Horn |
| Material: | Plastic |
| Size: | 49□18-142 |
| weight: | 24g |
| lensDiagonalSize: | 50mm |
| Lens Width: | 49 mm |
| Lens Height: | 45 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 136 mm |
| Temple Length: | 142 mm |



