
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD212 green
Green Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD212A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□16-136 |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 43 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 131 mm |
| Temple Length: | 136 mm |




| SKU: | RD212A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 50□16-136 |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 43 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 131 mm |
| Temple Length: | 136 mm |



