
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD160 tortoise
Tortoise Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD160A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 55□22-143 |
| weight: | 36g |
| lensDiagonalSize: | 57mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 56 mm |
| Bridge Width: | 22 mm |
| Frame Width: | 152 mm |
| Temple Length: | 143 mm |




| SKU: | RD160A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 55□22-143 |
| weight: | 36g |
| lensDiagonalSize: | 57mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 56 mm |
| Bridge Width: | 22 mm |
| Frame Width: | 152 mm |
| Temple Length: | 143 mm |



