
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD156 pink
Pink Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD156B |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 53□16-135 |
| weight: | 10g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Height: | 47 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 135 mm |




| SKU: | RD156B |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Plastic |
| Size: | 53□16-135 |
| weight: | 10g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Height: | 47 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 135 mm |



