
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD143 purple Tortoise
Purple Tortoise Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD143A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Oval |
| Material: | Plastic |
| Size: | 51□16-134 |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 53mm |
| Lens Width: | 51 mm |
| Lens Height: | 32 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 134 mm |
| Temple Length: | 134 mm |




| SKU: | RD143A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Oval |
| Material: | Plastic |
| Size: | 51□16-134 |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 53mm |
| Lens Width: | 51 mm |
| Lens Height: | 32 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 134 mm |
| Temple Length: | 134 mm |



