
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD140 black and red
Black And Red Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD140A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Size: | 47□15-138 |
| weight: | 24g |
| lensDiagonalSize: | 47mm |
| Lens Width: | 47 mm |
| Lens Height: | 40 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 138 mm |




| SKU: | RD140A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Size: | 47□15-138 |
| weight: | 24g |
| lensDiagonalSize: | 47mm |
| Lens Width: | 47 mm |
| Lens Height: | 40 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 138 mm |



