
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD139 Blake
Blake Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD139A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Rectangle |
| Material: | Plastic |
| Size: | 51□10-142 |
| weight: | 22g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 51 mm |
| Lens Height: | 37 mm |
| Bridge Width: | 10 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 142 mm |




| SKU: | RD139A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Rectangle |
| Material: | Plastic |
| Size: | 51□10-142 |
| weight: | 22g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 51 mm |
| Lens Height: | 37 mm |
| Bridge Width: | 10 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 142 mm |



