
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD137 off-white
Off-white Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD137A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Size: | 43□20-145 |
| weight: | 26g |
| lensDiagonalSize: | 43mm |
| Lens Width: | 43 mm |
| Lens Height: | 47 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 145 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




| SKU: | RD137A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Size: | 43□20-145 |
| weight: | 26g |
| lensDiagonalSize: | 43mm |
| Lens Width: | 43 mm |
| Lens Height: | 47 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 145 mm |
| Temple Length: | 145 mm |



