
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD134 Tortoise gradient orange
Tortoise Gradient Orange Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD134A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 53□18-143 |
| weight: | 28g |
| lensDiagonalSize: | 55mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Height: | 51 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 143 mm |
| Temple Length: | 143 mm |




| SKU: | RD134A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 53□18-143 |
| weight: | 28g |
| lensDiagonalSize: | 55mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Height: | 51 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 143 mm |
| Temple Length: | 143 mm |



