
Plastic: Durable Performance Frames
Lightweight plastic frames for everyday wear. Practical choice for the style conscious.
Product information
(0 review)
FOGLAX RD119 Yellow
Yellow Plastic Full-rim Glasses
| SKU: | RD119A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 55□18-144 |
| weight: | 27g |
| lensDiagonalSize: | 57mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 48 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 143 mm |
| Temple Length: | 144 mm |




| SKU: | RD119A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Cat eye |
| Material: | Plastic |
| Size: | 55□18-144 |
| weight: | 27g |
| lensDiagonalSize: | 57mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 48 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 143 mm |
| Temple Length: | 144 mm |



